Do kraja 2017. godine krov nad glavom dobiće 235 porodica izbeglih sa prostora bivše Jugoslavije. Po rečima gradonačelnika Beograda Siniše Malog, osim obezbeđivanja nad glavom za ovih 235 porodica u planu je finansiranje još 270 stanova.
- Zbog toga mi je drago što smo zajedno preko Sekretarijata za socijalnu aštitu i Agenciju za investicije, ali i Komesarijata za izbeglice i Jedinice za upravljanje projektima vlade Srbije uspeli da nađemo rešenje, naravno uz pomoć EU - rekao je gradonačelnik.
Po potpisanom ugovoru, izvođač je dužan da radove završi u roku od 14 meseci. Uz to grad će obezbediti i građevinski materijal za porodice koje vće imaju kuće. Grad je obezbedio 2,3 miliona evra i građevinsko zemljište, kao i dokumentaciju i infrastrukturu dok ostatak sredstava obezbeđuju Banka za razvoj Saveta Evrope.
Ovo je tek prvi deo projekta o izgradnjih blizu 1000 socijalnih stanova.